Ostatní zařízení
 úvodní stránka
 interní součást
   základní desky
   procesory
   operační paměť
   pevné disky
   grafické karty
   chladiče
   optické mechaniky
   zvukové karty
   síťové karty
   modemy
   tv a fm karty
   zdroje
   skříně
   regulátory
 periferie
   monitory
   klávesnice
   myši
   tiskárny
   scanery
   reproduktory
   síťové prvky
   záložní zdroje
   herní zařízení
 > ostatní zařízení <
 tuning
 slovníček
 fórum
 odkazy

Bluetooth adaptéry se připojují se do USB portu a umožňují komunikaci s dalšími Bluetooth zařízeními, jako mobilními telefony, klávesnicemi, myšmi nebo třeba tiskárnami.

USB disky neboli Flash Disky. Jedná se o malá zařízení připojujíci se do USB portu. Jejich hlavní součástí je tzv. Flash pamět o velikosti 16MB až 8GB. Flash disky jsou velice malé a tak není problém je nosit třeba jako přívěšek na klíčích.

Web kamery mají podobnou konstrukci jako digitální fotoaparáty a taky tak i pracují. Snímají obraz a posílají hov digitální podobě do počítače kde se data zpracují. Buď se uloží ve formě souborů na pevný disk nebo se odešle přímo na internet, kde se můžete zůčastnit videokonference nebo si popovídat třeba s přáteli na druhé straně zeměkoule a při tom se jim dívat do očí.

FDD Floppy Disc Drive Data na disketách jsou uspořádána podobně jako na pevných discích do kruhových stop. Kapacita disket je v současné době nedostačujíci a proto se výrobci pokouší prosadit nové strandardy. Vznikla tak například téměř nepodporovaná platforma 3,5" disket o kapacitě 2,88MB, což je stále ještě málo. Proto vznikla mechanika LS120 která umí používat diskety o kapacitě 120MB a samozřejmě pracuje i se starými disketami a to mnohem rychleji než soudobé mechaniky. Dalším pokusem prosadit nový standard jsou mechaniky ZIP a JAZZ. Tyto mechaniky se ovšem s nástupem vypalovaček na CD-R a CD-RW na trhu příliš neprosazují. Disketová mechanika je spojena se zbytkem počítače pomocí řadiče disketových mechanik a to 34 žilovým plochým kabelem. Napájení mechaniky je u 5,25" disket zprostředkováno konektorem jako u HDD, u menších sester je speciální napájecí konektor.

design by sica